Filyasyon Adaletsizliği ve Kibir Dr. Hakverdi Kılıç'ı Hastaneden Uzaklaştırdı | Medya Ankara | Son dakika Ankara haberleri
Ankara son dakika, Ankara haberleri

Filyasyon Adaletsizliği ve Kibir Dr. Hakverdi Kılıç’ı Hastaneden Uzaklaştırdı

Filyasyon Adaletsizliği ve Kibir Dr. Hakverdi Kılıç’ı Hastaneden Uzaklaştırdı

Otuz yıllık bilgi ve birikimi ile Kırşehir’e hizmet eden Nöroloji uzmanı Dr. Hakverdi Kılıç, yapılanlara duyarsız kalmayarak Kırşehir eğitim ve Araştırma Hastanesindeki görevinden istifa ederek Hastaneden ayrılacağı konuşuluyor.

Kırşehir İl Sağlık Müdürü Ali Bulut’un kendisine hakaret etti iddiası ile soruşturma açması sonucu müdürlüğün hakaret iddiasına şahit gösterdiği, 9 kişinin altısının böyle bir olayın yaşanmadığına, iftira olduğunu belirtmesine rağmen, il müdürü Ali Bulut’un sekreterlerinin ifadelerine dayanarak, Dr. Hakverdi Kılıç’a, “Kademe ilerlemesi Durdurulması” cezası verilmesi üzerine tepkisiz kalmayan tecrübeli hekim görevlerinden istifa etmeye ittiği öğrenildi.

Alınan bilgiye göre Dr, Hakverdi Kılıç’ın, Halk sağlığı laboratuvarında laborant olarak görev yapan eşi Melek Kılıç’a gün aşırı filyasyon görevi verilmesi konusunda il müdürü Ali Bulut ile görüşmeye çalışmasına rağmen bir türlü randevu vermemesi üzerine sağlık hizmetleri başkanı Dr. Mehmet Yetiş ile görüşen kılıç’ın eşinin diğer personellere göre daha fazla göreve çıktığını belirten bir görüşme yaşanması üzerine yaşanan gelişmeler sonrasında “il müdürüne Hakaret ve Tehdit şeklinde” soruşturma açıldığı öğrenildi.

OLAYLARIN İÇİNDEKİ ŞAHİT NE DİYOR?

Olayların ortasında bulunan Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Mehmet Yetiş, Hakverdi Kılıç’a atılı iftiraların hiç birisinin yaşanmadığını, kendisini ile görüştüğünü görüşme esnasında küfür, hakaret ve tehdit duymadığını, müdürlüğü sakin şekilde terk ettiğini belirten şahitlik yaptığı gelen bilgiler arasında.

KIRŞEHİR’E HİZMETİ BEKLENEN KIRŞEHİRLİ MÜDÜR DEVLETE VE KIRŞEHİR’E 30 YILDIR HİZMET EDEN TECRÜBELİ HEKİMİ GÖREVDEN ETMENİN SORUMLULUĞUNU NASIL TAŞIYACAK

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.