GELENEKSEL “BUĞDAY MI HİMMET Mİ?” YÜRÜYÜŞÜ 25 EYLÜL'DE YAPILACAK | Medya Ankara | Son dakika Ankara haberleri
Ankara son dakika, Ankara haberleri

GELENEKSEL “BUĞDAY MI HİMMET Mİ?” YÜRÜYÜŞÜ 25 EYLÜL’DE YAPILACAK

GELENEKSEL “BUĞDAY MI HİMMET Mİ?” YÜRÜYÜŞÜ 25 EYLÜL’DE YAPILACAK

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Ortaköy Belediye Başkanı Sayın Ali Riza Özdemir, Hacıbektaş Belediye Başkanı Yoldaş Altıok’un ortak kararı ile geleneksel hale getirilmeye çalışılan “BUĞDAY MI HİMMET Mİ?” yürüyüşü bu sene 25 Eylül tarihinde gerçekleşecek.
Üç belediye başkanı, tarihçi ve yazarlardan oluşan heyetle birlikte Yunus Emre’nin, yanına bir miktar alıç alarak Hacı Bektaş-ı Veli’den buğday istemeye gidişini canlandırmak amacı ile Yunus Emre Türbesinden başlayarak Hacıbektaş Veli Türbesine kadar yürüyüp Hacıbektaş’ta mihman olacak yürüyüş için tarih 25 eylül olarak kesinleşti.

ORTAK KARAR SEVGİ YÜRÜYÜŞÜ

Geçtiğimiz yıl, Hacıbektaş Belediyesi , Kırşehir Belediyesi, Ortaköy Belediyesi ortak kararı ile sevgi yürüyüşünü gelenekselleştirme kararı almışlardı.

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, konuyla ilgili sosyal medyadan yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı ;

Hacıbektaş Belediye Başkanımız Arif Yoldaş Altıok ‘la birlikte Ortaköy Belediye Başkanı Ali Rıza Özdemir’i ziyaret ettik. UNESCO’nun Ahi Evran-ı Veli’nin Doğumunun 850. Yıl Dönümü; Hacı Bektaş Veli’nin Vefatının 750. Yıl Dönümü ve Yunus Emre’nin Vefatının 700. Yıl Dönümü nedeniyle bu değerlerimizi Anma ve Kutlama Yıl Dönümleri Programına alması nedeniyle de birlikte programlar hazırlanması ve işbirliği konusunda ortak kararlar aldık.#UNESCO #YunusEmre #HacıBektaşıVeli #AhiEvran #KırşehirBelediyesi #HacıBektaşBelediyesi #OrtaköyBelediyesi

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.