Kırşehir Belediyesi Talip Oldu İl Özel İdare Çürümeye Terk ettiği Karakurt Kaplıcalarını Vermedi | Medya Ankara | Son dakika Ankara haberleri
Ankara son dakika, Ankara haberleri

Kırşehir Belediyesi Talip Oldu İl Özel İdare Çürümeye Terk ettiği Karakurt Kaplıcalarını Vermedi

Kırşehir Belediyesi Talip Oldu İl Özel  İdare Çürümeye Terk ettiği Karakurt Kaplıcalarını Vermedi

Türkiye’nin en önemli jeotermal kaynaklarından olan, her seçim döneminde siyasilerin yatırım yapacağız vaadi sunduğu Kırşehir Karakurt Termal Kaplıcaları çürümeye il özel idaresi tarafından çürümeye terk edildi.

Her fırsatta eski yönetimden kalan borçların ödenmesi için yaptığı çabayı anlatan, borcu bitirirken yaptığı yatırımları listeleyen, Asfaltın yenilir bir şey olmadığını ifade ederek, insana, kültüre, değerlere yatırım yaptığını anlatan Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu‘na açık çağrı yaparak göreve davet etmiş ve bu çürümeyi durdurarak tesisi ayağa kaldırmasını talep etmiştik.

https://medyaankara.com/kirsehir/selahattin-ekicioglunu-goreve-davet-ediyoruz/

Kırşehir il özel idaresi uhdesinde bulunan, ilk çağda ve Bizansda da kullanılan Anadolu Selçuklu döneminde ayakta olan “Karakurt Kalender Baba Ilıcası” şifalı termal su bölgesinin, yıllar yılı İl Özel idaresince kötü yönetimleri nedeniyle değerlendirilemeyen, bugüne kadar kiraya verilen işletmeciler elinde oyuncak edilip hiç bir şekilde çekici hale getirilemeyen harabe durumundaki bölgeye, Kırşehir belediyesi şirketi ile, yatırırım yapmak ve işletmek için, girişimlerde bulundu.

ÇEVRE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI UYGUN GÖRDÜ ÖZEL İDARE “TAKOZ” OLDU

Kırşehir Belediyesi 210.2021 tarihli bir yazı ile il özel idaresine 5302 sayı il özel idaresi kanununu diğer kurumlarla ilişkiler başlıklı 64. maddesinin (d) bendinde bulunan ” “Kenilerie ait taşınmaz malları, asli görev ve hizmetlerinde kullanmak ve siiresi yirmi beş  yılı geçmemek  iiz:ere diğer kamu  kurum  ve kuruluşlarına   tahsis  edebilir. ” ifadeler üzerine BELEDİYE İŞTİRAKİ KIRŞEHİR GIDA LMT. ŞİRKETİ OLARAK TALEP ETTİ.

TERMAL KAPLICA TESİSİ YAPMAK AMACI İLE TALEP EDİLDİ

Türkiye’nin her yerinde işletme kurma yetkisine haiz olan KIRŞEHİR GIDA LMT. ŞİRKETİ adına 25 yıllığına “Termal Kaplıca Sağlık Tesisi Yapmak” üzere İl özel idaresine başvuru yapan Kırşehir Belediyesi karşısında “Takoz” gibi bir cevap buldu.

Kurtuluş Yılmaz imzalı resmi yanıtta aynı madde işaret edilerek “Merkez İlçe Karalar köyü  hamam mevkiinde 124 ada 14 parselde bulunan taşınmaz “Asli görev ve hizmet alanınızın dışında kaldığından talebinize işlem yapılmamıştır” denildi.

KARAKURT GÖZ GÖRE GÖRE YOK OLUYOR

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.