Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü Vergi levhası açık olan işletmeyi yetkisiz olarak mühürledi | Medya Ankara | Son dakika Ankara haberleri

Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü Vergi levhası açık olan işletmeyi yetkisiz olarak mühürledi

Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü Vergi levhası açık olan işletmeyi yetkisiz olarak mühürledi

Kırşehir’de medikal işletmesi yapan Rüya Medikal, Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri tarafından mühürlendi.


İddialara göre işletme yetkilisi olan Yasemin Demir’in 1,5 ay önce kendisine işlem yapılarak ruhsatı iptal edilip aynı işletmeyi Deniz Tarlacı, yeni bir ruhsat alarak vergi levhası ile birlikte Rüya Medikal işletmesinin sahibi oldu. Yetkililer tarafından yine iddialara göre Rüya Medikal İşletmesine eski ruhsat sahibi Yasemin Demir adına işlem yapılarak mühürlendi.
Konu ile ilgili işletme eski yetkilisi Yasemin Demir ve şuan ki yetkilisi Deniz Tarlacı, yapılan onlarca usulsüzlükleri görmezler burada gelirler bizlerin ekmek teknesini kapatırlar diyerek şu açıklamalarda bulundular.
“Yasemin hanım adına kapanış verdik. Tutanağı tuttular gittiler. Daha sonra ben kendi adıma maliyeden açılışımı verdim. İl Sağlık Müdürlüğü’ ne henüz başvurumu yapmadım. Mali durumlarımdan dolayı. Bütçem yetersiz. Ödeme bekliyorum. Ödeme geldikten sonra başvuru yapacam. Ama vergi levham açık. Sağlık Bakanlığı’nı aradım. İl Sağlık Müdürlüğü’ne başvuru yapmadığın sürece İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri seni denetleyemezler dediler. Maliyeden açılışım var ben vergi mükellefiyim. Vergimi ödüyorum devletime. Sırf dükkanımın camındaki yazıdan dolayı mühürleme işlemi yapıyorlar. Buraya geldiklerinde biz gidene kadar gazete kağıdıyla kapatın biz gittikten sonra tekrar açarsınız dediler. Bizde o şekilde yaptık. Şimdide geldiler mühürleme işlemi gerçekleştirdiler. Piyasada usulsüz işlem yapan medikalcileri denetlesinler. Naylon fatura kesen medikalcileri denetlesinler. Açık yara pansuman yetki belgesi olmayıpta açık yara pansumanı gerçekleştiren işletmeleri denetlesinler.” İfadelerini kullandılar.
İşletme sahipleri polis ekiplerinin ikna çabaları sonrası dükkanlarından çıkarak İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri tarafından mühürleme işlemi gerçekleştirildi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.