Kırşehir'de Filyasyon 80 Kişi Üzerinden Yürürken Filyasyona Çıkmayan 90 Kişilik Torpilli Ekip Kutlama Yaptı | Medya Ankara | Son dakika Ankara haberleri
Ankara son dakika, Ankara haberleri

Kırşehir’de Filyasyon 80 Kişi Üzerinden Yürürken Filyasyona Çıkmayan 90 Kişilik Torpilli Ekip Kutlama Yaptı

Kırşehir’de Filyasyon 80 Kişi Üzerinden Yürürken Filyasyona Çıkmayan 90 Kişilik Torpilli Ekip Kutlama Yaptı

Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü Bünyesinde Covid-19 mücadelesi yapan kısıtlı bir ekibin aksine torpille filyasyona çıkmayan ekibin listesi ortaya çıktı.

listede bulunan isimler, kendilerine torpil yapan Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü Destek Hizmetleri Müdürü Yunus Dağ’ın doğum gününe kutlama yaparak sosyal medyada paylaştılar.

Görüntülere tepki veren sağlık çalışanları, “2 yıl önce kapıda çiçeklerle karşıladığımız yöneticiler Kırşehir sağlığında bugüne kadar yaşanmamış torpil ve adamcılığı yapıyor, hakkımızı helal etmiyoruz” iafadelerini kullandı.

Siyaset ve Sendikalardan yaşananlara tepki yükselirken, Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü Destek Hizmetleri Müdürü Yunus Dağ’ın “Kimse benim oluşturduğum listedeki isimleri filyasyona çıkartamaz, gerekirse başkanlığı bırakırım” ifadelerini kullandığı iddia ediliyor.

Yunus Dağ’ın, oluşan tepkilere rağmen il müdürlüğü tarafından iki ay önce sözleşmesinin uzatıldığı gelen bilgiler arasında.

Göreve gelir gelmez eşine yaptığı torpille gündeme gelen İl Müdürü Ali Bulut’un, Yunus Dağ’ın sözleşmesini neye göre uzattığı merak konusu oldu.

kime DESTEK kime HİZMET

Destek hizmetleri müdürü Dağ’ın, 90 kişilik kendine özel kadro oluşturmasının yankıları sürerken, listede bulunann isimlerle beraber, il müdürlüğü tarafından belirlenen müdür eşleri masa başına çekilip aktif sağlık hizmetlerinden uzaklaştırılmaya devam ediyor. Bir çok İl Müdürlüğü yöneticisinin akrabası, eşi, hastanenin kamburuna ortak olmaya devam ediyor. Bu haliyle devam eden sağlık sistemi sadece müdür ve amir eşlerine hizmet etmeye dönüştüğü konuşuluyor.

Ankara’dan gelen haberlere göre pandemi nedeniyle durdurulan sözleşme yenilemelerin bazı illerde tekrar gözden geçirildiği ve Kırşehir için uygun bir isim bulunduğu yakın zamanda bu ismin görevlendirileceği öğrenildi.

HASTANE YANARKEN SAÇ TARAYANLAR NE OLDU?

https://medyaankara.com/kirsehir/hastane-yaniyor-mudur-sacini-tariyor/

Geçtiğimiz hafta yayınladığımız hastane yanarken saç tarayan müdür haberimiz çok ses getirmekle beraber, hem saçını taratan şahıs hem de saç tarayan şahıs birer hafta izine ayrılarak gözden kaybolmuşlar.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.