SEHER ÜNSAL: VALİLİK YERİNE YAPILACAK YURT İÇİN SÜLEYMAN SOYLU İLE GÖRÜŞTÜM | Medya Ankara | Son dakika Ankara haberleri
Ankara son dakika, Ankara haberleri

SEHER ÜNSAL: VALİLİK YERİNE YAPILACAK YURT İÇİN SÜLEYMAN SOYLU İLE GÖRÜŞTÜM

SEHER ÜNSAL: VALİLİK YERİNE YAPILACAK YURT İÇİN SÜLEYMAN SOYLU İLE GÖRÜŞTÜM

AK Parti Kırşehir İl Başkanlığı yazılı bir açıklama yaparak, gündemi meşgul eden eski valilik biinası yerine öğrenci yurdu projesinin nasıl nihayete erdiğini açıkladı.

AK Parti Kırşehir İl Başkanlığından yapılan açıklama şu şekilde;

Aylardır Kırşehir kamuoyunun gündemini meşgul eden Hükümet Konağı yerine yapılacak “KIRŞEHİR MERKEZ 300 KİŞİLİK ÖĞRENCİ YURDU” projesi AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal’ın İçişleri Bakanı Sayın Süleyman SOYLU, Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Mehmet KASAPOĞLU’nu makamlarında ziyaretleri ve girişimleri sonucu hayata geçiriliyor.
Proje ile ilgili açıklamalarda bulunan AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal;
“ Kırşehir halkının ve esnafının gündeminden hiç düşmeyen Hükümet Konağı yeri için geçtiğimiz günlerde Bakanlarımızı ziyaret ederek detaylı bir sunum yaptım.
Girişimlerimiz sonucu Sayın Bakanlarımızın talimatları ile Gençlik ve Spor Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürü Ahmet Dilsiz yapılacak “KIRŞEHİR MERKEZ 300 KİŞİLİK ÖĞRENCİ YURDU” projesi için şehrimize gelerek incelemelerde bulundu.


Bodrum+Zemin+5 Kat Kırşehir Merkez 300 kişilik öğrenci yurdu şehrin merkezi noktasında konumlandığı için, şehrin mimari yapısı dikkate alınarak projelendirilmiştir. İçerisinde geleneksel dokunuşlar barındırarak modern bir mimariye sahip olan bu yapının, şehrin prestiji açısından önemli bir yere sahip olacağı planlanmıştır. Otel konforunda hizmet verecek olan öğrenci yurdunda Yurt odaları, Yemekhaneler, Gençlik Merkezleri, Atölyeler, Kitap Kafe, Konferans Salonu ve Çok amaçlı salonlar bulunacaktır.
Projenin en kısa zamanda hayata geçirileceğini ifade eden Ünsal;
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın liderliğinde Şehrimiz için yapılan ve planlanan her bir projenin arkasında ve takibinde olacağız.
Şehrimizi inşallah 2023 hedeflerinde hakkettiği yerlere ulaştıracağız. Hayırlı olsun.
ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.