Selahattin Ekicioğlu'nu göreve davet ediyoruz | Medya Ankara | Son dakika Ankara haberleri
Ankara son dakika, Ankara haberleri

Selahattin Ekicioğlu’nu göreve davet ediyoruz

Selahattin Ekicioğlu’nu göreve davet ediyoruz

Her fırsatta eski yönetimden kalan borçların ödenmesi için yaptığı çabayı anlatan, borcu bitirirken yaptığı yatırımları listeleyen, Asfaltın yenilir bir şey olmadığını ifade ederek, insana, kültüre, değerlere yatırım yaptığını anlatan Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu‘na açık çağrımızdır.

Yıllardır şehrimizin jeotermal zengini olduğumuzla övünürüz, geçtiğimiz dönem belediye başkanımız sayın Bahçeci’nin uzun dönem başkanlığını yaptığı Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği üyesiyiz, Tarihimiz ve kültürümüzle ne kadar övünsek azdır. Demokrasi gazisi olmakla beraber halen demokrasi mücadelesi veriyoruz ve geniş bir kitleye göre sayın Ekicioğlu bu mücadelenin temsilcisi olarak kabul görüyor.

ÇÜRÜMEYE TERK EDİLDİ, SİZ GÖZ YUMMAYIN

Yenilenebilir enerji alanında Güneş tarlaları kurdunuz ve kent kaynaklarına aktardınız, aynı hassasiyet ile Jeotermal kaynaklarımıza da nüfus etmenizi bekliyoruz. Yüzyıllarca öteye uzanan Karakurt kaplıcalarının akıbeti ortada, yok olup gidiyor. İş bilmez kurum amirleri, siyaset, idare yetmezlik, bütçeden pay çıkartamayan politikacılar, meydanlarda her proje bonkörü icraata gelince kaynak sağlayamayan parti kafalı siyasetçiler yüzünden Karakurt Termal Kaplıcaları çürümeye terk edildi. 

 2015 yılında termal termal kaynağının en iyi şekilde değerlendirilmesi amacıyla yapılan imar planı değişikliği Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından onaylandı. Bir dönem tesislerin yeniden rehabilite edilmesi ve ekonomiye kazandırılması için hazırlanan projeler ise rafa kaldırıldı.

2016 yılında Kaplıca tesisi ,  İl Özel İdaresi tarafından 25 yıllığına 800 bin TL muhammen bedelle gerçekleştirilen ihale sonucunda işletmesi Karakurt Termalkent Turizm Geliştirme Kooperatifi’ne verilmişti.2017 yılında ise Karakurt Kaplıcası’nın sağlık turizmine yeniden kazandırılması için termal tesis yapım sözleşmesi de imzalandı. Anlaşma kapsamında tesis yap-işlet-devret modeliyle yapılacak yeni tesis 25 yıllık süre ile çalıştırılacak ve daha sonra il özel idareye devredilecekti.5 katlı ve modern imkanlara sahip olacak otel 400 yataklı olacak otelin günlük yüzlerce ziyaretçi ağırlayacaktı.

Sizde, milletvekilleri de, valiler de sizden öncekiler gibi gelip geçici.

Gelip geçerken bir eser bırakanlar güzellikle yad ediliyor. Tarihimizi korumak, kaynaklarımızı korumak için mücadele etmeni, sahiplenmeni, kaybolup gitmesine göz yummamanı istiyoruz.

Bir takım engeller çıkacak, mücavir alanında değil denilecek, özel idare devretmeyecek ama siz bu kaynakların kaybolmaması için mücadele edecek misiniz?

Her fırsatta “ben mücadele insanıyım” diyen Sayın başkan, seni tarih ve kaynaklarımıza sahip çıkmak için mücadeleye davet ediyoruz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.