Tüm Dünya'nın Tercih Ettiği Ürüne Ahi İsmini Verdi | Medya Ankara | Son dakika Ankara haberleri

Tüm Dünya’nın Tercih Ettiği Ürüne Ahi İsmini Verdi

Tüm Dünya’nın Tercih Ettiği Ürüne Ahi İsmini Verdi

Kırşehirli iş insanı Mustafa Düger, geçtiğimiz yıl memleketinin adını verdiği “KaMan Hidrolik Protez Ayak”ı üretmiş hem yurt içi pazarına hem de yurt dışına yüzbinlerce ürün ihraç ederek Kaman ismini dünyaya duyurmasının ardından Kırşehirli kimliği ile öne çıkan yeni bir işe imza atarak yeni ürettiği sisteme Pir Ahi Evran-ı Veli’nin ismini verdi.

Protez Ayak Sistemlerinde kullanılan Dünya standartlarında bir ürüne imza atan ORTOTEK firmasının sahibi Mustafa Düger, bacak amputeler için tüm Dünya’ya milyonlarca ürün sevk ediyor.

Kırşehirli iş insanı Mustafa Düger, Memleketinin adını verdiği “KaMan Hidrolik Protez Ayak”ı hem yurt içi pazarına hem de Avrupa ülkeleri, Kuzey ve Güney Amerika ülkeleri, Balkan Ülkeleri, Baltık Cumhuriyetleri, Afrika, Ortadoğu, Türk Cumhuriyetleri ve Uzak Doğu’da 51 ülkeye ihraç ediyor.

Bu zamana kadar 1.000 bayi ağı ve 4.000 ürün ile 1.500.000 ürün ihracatı gerçekleştirilen Ortotek firması, büyük bir başarı elde ederek Türkiye’nin en hızlı büyüyen şirketleri arasına girmeyi başardı.

Mustafa Düger, yeni ürettikleri AHİ isimli sistem için yaptığı açıklamada; “Ülkemizin gelişmesi için her gün yeni bir şeyler yapmaya gayret ediyoruz, Ahi Evran-ı Veli’nin düsturu ile Akıl ve ahlak ile çalışıyoruz, Anadolu’da ahilik teşkilatının kurucusu, esnaf ve sanatkar zümresinin piri Ahi Evran-ı Veli’nin ismini verdiğimiz ürün memleketimize ve doğup büyüdüğümüz topraklara vefa borcumuzdur” 

ANKARA HABERLERİ: , , , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.