Akşener Kayseri’de gündeme ilişkin soruları yanıtladı | Ankara Haber | Medya Ankara

Akşener Kayseri’de gündeme ilişkin soruları yanıtladı

Akşener Kayseri’de gündeme ilişkin soruları yanıtladı

Akşener Kayseri’de gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Kayseri’nin İncesu ilçesinde esnaf ziyaretinin ardından basın mensuplarının, İyi Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ’ın, İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’ya yönelik sözlerine ilişkin açıklamalar yaptı. Özdağ ile Kavuncu arasındaki yaşanan gerilime yönelik açıklama yapan Akşener, “Buğra Bey kendisiyle ilgili iddia sahiplerinin hukuk yoluyla iddialarını ispatlamaları için bir fırsat tanıyor. Bu çok önemli bir şey. Şimdi iddia sahipleri gidecek, mahkemede ellerinde varsa bilgi, belge neyse onları bildirecekler. Mahkeme bir karar verecek, o zaman akla kara birbirinden ayrılacak” dedi.

20 Ocak 2020’den itibaren esnaf ziyaretleri yaparak esnafların sorunlarına dikkat çektiklerini belirten Akşener, “Esnaf gezme sebebim oy istemek amaçlı değil, propaganda yapmıyorum, iktidarı yermiyorum. Unutulmuş esnafı görüyoruz, üzerine perde örtülmüş esnafı dinliyoruz, sorunlarını meclise getiriyoruz” diye konuştu.

Akşener Kayseri’de gündeme ilişkin soruları yanıtladı

”Mahkeme bir karar verecek, o zaman akla kara birbirinden ayrılacak”

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ‘ın disipline sevk edilmesinin söz konusu olup olmadığını ve İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’yla ilgili sözlerinin sorulması üzerine Akşener, “Şimdi bu konuyu ne burada ne İncesu’da çok enteresan ne de Yenifakılı’da bana soran olmadı. Tabii medyanın ilgisini çekiyor fakat vatandaşın derdi başka. Bizim netice itibarıyla keşke medya ya da sosyal medya üzerinden dertlerimizi paylaşmak yerine, derdimizi anlatmak yerine telefon açıp ya da gelip yan yana kim kimden dertliyse yüz yüze konuşmanın daha faydalı olacağını siyasi hayatım boyunca düşünmüşümdür.

O yapılamadı, kamuoyuna mal oldu ama vatandaşın derdiyle hiç yan yana gelmiyor. Beni takip ettiniz, yani gazeteci haklı soruyu sormaya ama vatandaş böyle bir soru sormuyor. Vatandaş oğlunun Türkiye’yi terk etmesiyle ilgili duyduğu endişesini ağlayarak söylüyor. Süt hayvanı besiciliği yapan süt üreticisi gözleri dolu dolu ‘Şunu mecliste dile getirin’ diyor. Dolayısıyla şimdi bu soruyu cevaplamayı bu insanlara karşı ayıp hissediyorum. Onun için görelim Mevlam neyler. neylerse güzel eyler. Mahkeme bir karar verecek, o zaman akla kara birbirinden ayrılacak. Buğra Bey kendisiyle ilgili iddia sahiplerinin hukuk yoluyla iddialarını ispatlamaları için bir fırsat tanıyor. Bu çok önemli bir şey. Şimdi iddia sahipleri gidecek, mahkemede ellerinde varsa bilgi, belge neyse onları bildirecekler. Mahkeme bir karar verecek, o zaman akla kara birbirinden ayrılacak” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.