Gençlerbirliği Kadın Futbol Programı’nın çekirdeğini oluşturacak olan altyapı takımları için ilk adım atılıyor | Medya Ankara | Son dakika Ankara haberleri
Ankara son dakika, Ankara haberleri

Gençlerbirliği Kadın Futbol Programı’nın çekirdeğini oluşturacak olan altyapı takımları için ilk adım atılıyor

Gençlerbirliği Kadın Futbol Programı’nın çekirdeğini oluşturacak olan altyapı takımları için ilk adım atılıyor
27.10.2021
A+
A-

Gençlerbirliği, altyapıdaki kanıtlanmış başarısının yolundan giderek hem Türk kadın futboluna üst düzey sporcular yetiştiren bir yapı kurmak, hem de Ankara’daki kız çocuklarına güvenli bir futbol ortamı sunmak için Eylül ayında harekete geçmişti. Futbol oynamak isteyen 6-15 yaş aralığındaki kız çocukları, artık Gençlerbirliği’nin kendi bünyesinde yönettiği futbol okullarına kayıt yaptırabiliyorlar.

Uzman Gençlerbirliği antrenörleri aracılığı ile, altyapı programının koordinasyonu altında futbol eğitimi alabiliyorlar.Kadın Futbol Programı’nın ikinci adımı olarak ise, Gençlerbirliği kadın futbol altyapısının oluşturulmasına başlanıyor. Altyapıda, futbola yatkın kız çocuklarına saha içi ve saha dışı eğitimler verilerek gelişimleri sağlanacak. Programın oluşturulması için, yurtdışında kadın milli takımlarında teknik direktörlük kariyeri bulunan ve Asya Futbol Konfederasyonu’nda antrenör eğitmeni de olan Fatih Kale danışmanlık yapıyor. Program yapılandırması halen devam ederken, programda görev yapacak olan kadın antrenör ve takım yöneticileri ilerleyen günlerde açıklanacak.Kadın Futbol Programı’nın hedefi ise 100. yılında Gençlerbirliği Kadın Futbol takımının sahada olması.

Bu programda eğitim almış oyuncuların ağırlıkta olduğu bir kadro ile Gençlerbirliği liglerde yer almayı hedefliyor. Etlik Hasan Polat Tesisleri’nin, Kadın Futbol Programı için bir merkez olarak düzenlenebilmesi için gerekli yol haritası da oluşturulmaya başlandı.   Gençlerbirliği, sporun toplumsal cinsiyet eşitliğinin önündeki engelleri ve ayrımcılığı ortadan kaldırarak kadınların ve kız çocuklarının güçlenmesinde önemli bir alan olduğu görüşünü paylaşıyor. Kadın Futbol Programı da futbol okullarından A-takıma kadar sporcuların, antrenörler ve takım yöneticilerinin öncelikle gelişimini hedefleyecek.

Bu yıl Gençlerbirliği yönetim kurulunda yer alan iki kadın yönetici, kadın psikolog ve diyetisyenler ile birlikte, Gençlerbirliği futbolda kadının temsil edilmesi açısından Türkiye’de önemli bir merkez olmayı hedefliyor. Bu yolculukta Gençlerbirliği Kadın Futbol Programı’nın parçası olmak, altyapı takımlarına katılmak isteyen genç kızlar Kadın Futbol Okulu seçmelerine katılarak ilk adımlarını atabilecek. 

Tarih : 30 Ekim 2021 , Cumartesi
Saat : 14.00
Doğum Yılı : 2004-05-06 ve 2007-08-09
Yer : Gençlerbirliği Etlik Hasan Polat Tesisleri
Önkayıt için : 0(312)223-3158

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.