Giresun Emniyet Müdürü Saruhan Kızılay Ankara’ya atandı

Giresun’a 2021/307 sayılı Cumhurbaşkanı Kararnamesi gereği İl Emniyet Müdürü olarak bir yıl önce atanan Saruhan Kızılay, görevinden alınarak Emniyet Genel Müdürlüğü Belge Yönetimi ve Koordinasyonu Daire Başkanlığına atandı. Giresun’un yeni emniyet müdürü ise aynı görevi yürüten Recep Güzelyazıcı oldu.

Giresun İl Emniyet Müdürlüğü görevine atanan Güzelyazıcı ise, Teftiş Kurulu Başkanlığında polis başmüfettişi iken, Trabzon Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğüne, buradan ise Emniyet Genel Müdürlüğü Belge Yönetimi ve Koordinasyonu Daire Başkanlığına atanmıştı. Öte yandan Giresun İl Emniyet Müdürü Kızılay’ın AK Parti İl Başkanı Kenan Tatlı ile yaşadığı polemik sonrasında Ankara’ya atanması dikkat çekti.

SARUHAN KIZILAY KİMDİR?

1971 Ağrı doğumlu olan SARUHAN KIZILAY  ilk ve orta öğrenimini Ankara’da tamamladı. Ardından 1989 yılında Polis Kolejinden, 1993 yılında ise Polis Akademisinden mezun olmuştur.

Komiser Yardımcısı olarak Kırklareli Emniyet Müdürlüğünde göreve başlamış sırasıyla Elazığ Emniyet Müdürlüğü, Hukuk Müşavirliği, Ankara Güvenlik Dairesi Başkanlığı ve Siirt Emniyet Müdürlüğünde çeşitli görevlerde bulunmuş, 2018 yılında 1. Sınıf Emniyet Müdürlüğü rütbesine terfi etmiştir.

1999 yılında Brezilya Misyon görevini tamamlamış, 2007 yılında Türkiye Orta Doğu Amme İdaresi (TODAİE) Enstitüsü Kamu Yönetimi Bölümünde yüksek lisans yapmıştır.

Yurtdışında mesleki gezi ve incelemelerde bulunmuş, birçok kurs ve seminere katılmıştır.

07.07.2021 tarihli 2021/307 sayılı Cumhurbaşkanı Kararnamesi gereği Giresun İl Emniyet Müdürü olarak atanmış, 12.07.2021 tarihinde gelerek göreve başlamıştır.

Cumhurbaşkanı Kararnamesi gereği İl Emniyet Müdürü olarak bir yıl önce atanan Saruhan Kızılay, görevinden alınarak Emniyet Genel Müdürlüğü Belge Yönetimi ve Koordinasyonu Daire Başkanlığına atandı.

- Medya Ankara, Genel bölümünde yayınlandı
https://medyaankara.com/foto/11589318/giresun-emniyet-muduru-saruhan-kizilay-ankaraya-atandi