Altındağspor'un adı Kalecik Futbol Kulübü oldu. Futbolcular ve Belediye Başkanı Duhan Kalkan oyun havası ile kutladılar

Ankara'nın 3. Lig’de mücadele eden futbol takımlarından Altındağspor isim değişikliğine gitti.

Kalecik Belediyesi ile işbirliği yapan Altındağspor, yoluna Kalecik Futbol Kulübü ismiyle mücadelesine devam edecek. 3. Lig 2. Grupta yer alan başkent ekibi, play-off’a kalma mücadelesi veriyor.

Bu noktada ekonomik olarak daha güçlü bir yapı kazanmak isteyen yönetim, Kalecik Belediyesi ile anlaşmaya vardı. Kulüp Başkanı Hakan Karakaya ile Kalecik Belediye Başkanı Dr. Duhan Kalkan ve Kaymakam Uhut Emre Koyuncu, tanıtım töreninde bir araya geldi.

Törende konuşan Hakan Karakaya, Kalecik halkı ile bütünleşerek başarıyı yakalayacaklarını söyledi. Belediye Başkanı Kalkan, Kalecik gençliğini sporla buluşturmaya devam ettiklerine dikkat çekerken, Kaymakam Koyuncu ise “Kalecik İlçesinin marka değeri ve tanınırlığı, futbol kulübü ile daha da artacaktır” ifadesini kullandı.

Yeşil-sarı-beyaz renkleriyle sahada yer alacak Kalecik Futbol Kulübü, ilçedeki tesisler kurallara uygun hale gelinceye kadar Çubuk’ta oynamaya devam edecek.

Başkent ekibi yeni adıyla ilk mücadelesini, Pazar saat 13.00’de Darıca Gençlerbirliği karşısında verecek.

- Medya Ankara, Spor bölümünde yayınlandı
https://medyaankara.com/haber/8938768/altindagsporun-adi-kalecik-futbol-kulubu-oldu-futbolcular-ve-belediye-baskani-duhan-kalkan-oyun-havasi-ile-kutladilar