Özlenen Nesil

İşte size özlem duyulan nesil.

Özlemini duyduğumuz nesil.

Bizimle birlikte bütün Müslümanların, tüm İslam Ülkelerinde tüm insanların özlemini duyduğu, adını sayıkladığı altın nesil. Oluşturulması yolunda olanca gücümüzü harcayarak çalıştığımız, uğrunda kalbimizin zerreciklerini erittiğimiz, hayatımızı hiçe saydığımız nesil.

O nesil işte bu nesildir.

Biz öylesine özlemini duyar ve ortaya çıkması için çaba harcarız da beynelminel ve mahalli küfür güçleri boş durur mu? Asla. Daha doğmadan bu nesil boğmaya, gün ağarmadan yok etmeye çalışacaklardır. Nitekim bunu yapıyorlar da. Vehimlerden oluşan yalancı hedeflerle bu nesil gerçek hedeflerinden saptırmaya, başka hedeflere yöneltmeye çalışmaktadır. Öyle ki adı bile anılmaya değmez bazı yanı meselelerle asıl meseleleri unutturmaya ve olanca güçleriyle asıl sorunları dikkatlerden gizlemeye çırpınmaktadırlar.

Dahası toplumu birbirine düşürüp, kısır ve sonu gelmez çatışmaların içine çekerek onları uyuşturmaya ve boğmaya çabalamaktalar. Fitnenin, bozgunculuğun bin bir çeşidiyle yollarını tıkamaktalar. Yollarına tuzak üstüne tuzak kurmaktalar.

Ama ne pahasına olursa olsun bu nesil oluşturulmalıdır. Çağdaş İslami hareketlerin ilk işi ve önde gelen ödevi bu olmalıdır. Devlet adamlarının, Davetçilerin, düşünürlerin, fakihlerin, eğitimcilerin de ödevi bu neslin istenen şekilde oluşturulması yolunda birbirleriyle yardımlaşarak, gönül ve ruh birliği sağlamak ve hep birlikte böyle bir zeminin hazırlanması için seferber olmaktır. Bu nesli hazırlayacak, eğitecek ve istenen kıvama erdireceklerdir. Ruhi, bedeni, akli, ahlaki, sosyal ve siyasi bakımından onlara mükemmel bir yapı kazandıracaklardır.

Bu nesil Allah’ın bir armağanıdır. Bu neslin Kuran’ı Kerim’deki vasıflarına şöyle bir bakalım: “ Ey inananlar, sizden kim dininden dönerse bilsin ki Allah, sevdiği ve onların kendisini sevdiği inananlara karşı alçak gönüllü, kafirlere karşı güçlü, Allah yolunda cihat eden ve hiçbir kınayıcının kınanmasından korkmayan bir millet getirir. Bu, Allah’ın dilediğine verdiği lütuftur. Allah her şeyi kaplar ve bilir”. İşte vasıfları!

Beklenen ve özlenen nesil bu nesildir.

Filistin, Doğu Türkistan, Eritre, Mısır, Suriye, vb . gibi tağutların, kötü ruhlu insanların kirlettiği daha pek çok tutsak ülke bu neslin eliyle kurtuluşa erecek, hürriyetine kavuşacaktır. Allah’a ait olan yeryüzünde Allah’ın sancağı bu nesille bu nesille yükselecektir.

Bu nesil zafere layık olan nesildir.

Zafere layık olan bu nesil hak ettiğine mutlaka erecektir. Allah, bu nesilden zaferi esirgemeyecektir.

Bu nesil zafere doğru yürürken meleklerle birlikte yol alacaktır. Yalnız melekler mi? Varlıklar alemindeki her şey onun yanında yer alacak ve yardımına koşacaktır.

Günümüzde ise İslam gençliğine, çağdaş İslam nesline, erkek kadın ayrımı yapılmaksızın şu çağrının yöneltildiğini görüyoruz: Artık bundan böyle zaaf ve köpük aşamasını geride bırakarak kuvvet ve inşa dönemine geçiniz! Yeter artık, yerinizde saymayınız!. Nedir, beklenen, özlenen ilahi nesil kervanına katılınız!

Evet işte bu çağrı yöneltildiği muhataplarında hak ettiği yankıyı bulacaktır.

Bu nesil ufukta görünmüştür. Allah’ın lütfu ile parıltılı işaretleri kendini göstermektedir.

İslam dünyasının her yerinde, her köşesinde bu neslin öncüleri, bir bir ortaya çıkmakta. Allah, Müslümanların gayelerini, ciddi çabalarını boşa çıkarmamıştır. Ayeti Kerimede “Allah, imanımızı boşa çıkaracak değildir. Şüphesiz Allah insanlara çok şefkatli ve merhametlidir.” Buyurmaktadır. İşte bu sır, bu söz yerini elbette bulacaktır.

Bütün bunlara rağmen biri eğer kendini bu mutlu gelişmenin dışında tutuyorsa yalnızca kendisine kaybettirir. Eğer biri, olup biten bir şey yokmuş gibi her türlü kaygıdan uzak bir şekilde gününü gün etmeye çalışır veya batılcılar safında yer alırsa kendisini kaybettirmiş veya şeytana kazandırmıştır.

Bu durumdan karlı çıkacak olan yalnızca şeytan ve şeytanın taraftarlarıdır.

Bu durumdaki biri Rabbinin gazabını üzerine çekmiş ve onun düşmanını memnun etmiş demektir. Hem o kişi böylece dünyada da ahirette de en büyük ticareti kaybetmiş olacaktır.

Şair ne güzel söylemiş:

Ağlasın ömrünü boşa harcayana

Eline geçen bir şey yok kayıptan başka.

Selam ve Dua ile

Zübeyt BOZKURT

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Zübeyt Bozkurt - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medya Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medya Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Medya Ankara editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Medya Ankara değil haberi geçen ajanstır.


Şeherli Gıda Sanayi Ticaret A.Ş- Mali Müşavir

Çalışma Şekli Tam Zamanlı Pozisyon Seviyesi Uzman Departman Muhasebe GENEL NİTELİKLER VE İŞ TANIMI Muhasebe departmanında çalışacak t...

ŞEHERLİ GIDA SANAYİ

Bilfen eğitim kurumları- İngilizce Öğretmeni

Çalışma Şekli Tam Zamanlı Tecrübe En az 3 yıl tecrübeli Departman Eğitim ENEL NİTELİKLER VE İŞ TANIMI İş Tanımı Bilfen Eğitim Kuruml...

BİLFEN EĞİTİM KURUMLARI

Yön İletişim- Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi

Çalışma Şekli Tam Zamanlı Pozisyon Seviyesi Yeni Başlayan Departman Müşteri Hizmetleri / Çağrı Merkezi GENEL NİTELİKLER VE İŞ TANIMI...

YÖN İLETİŞİM

Atlas- Rehberllik Ve Psikolojik Danışman

Çalışma Şekli Tam Zamanlı Tecrübe Tecrübeli / Tecrübesiz Departman Eğitim GENEL NİTELİKLER VE İŞ TANIMI Ankarada faliyet göster...

ATLAS

Fnss Savunma Sistemleri Aş- Ürün Destek Yetkilisi

Çalışma Şekli  Tam zamanlı Tecrübe  En az 2 yıl tecrübeli Departman Lojistik Genel Nitelikler Üniversitelerin 2 yıllık bölümlerinden mezun (M...

FNSS SAVUNMA SİSTEMLERİ AŞ

Türkiye Finans Katılım Bankası-Perakende Portföy Yönetmeni

Çalışma Şekli Tam zamanlı Pozisyon Seviyesi Uzman Departman Finans GENEL NİTELİKLER VE İŞ TANIMI Bizimle kariyere katılmaya var mısın? Biz T...

TÜRKİYE FİNANS KATILIM BANKASI

Ercan Orman Ürünleri - Sevkiyat Personeli Elaman alım İlanı

Çalışma Şekli Tam Zamanlı Pozisyon Seviyesi Uzman Departman Lojistik GENEL NİTELİKLER VE İŞ TANIMI...

ERCAN ORMAN ÜRÜNLERİ

Anket Fenerbahçe'nin Teknik Direktörü Kim Olmalı?
Tüm anketler